…avagy egy egész nap a Marketing Amazing és a Metropolitan Egyetem szakértőivel és a mesterséges intelligenciával.
Mármint írhatnám úgy is, hogy ’mi van?’, hiszen még szedegetem vissza az államat és próbálom lehúzni a fennragadt szemhéjaimat, bár úgysem fogok tudni aludni ma éjjel, az hétszentség. Pardon!
De a helyzet az, hogy a MI az van. Mármint a mesterséges intelligencia. Oké, még nem az, amit ténylegesen is annak hívhatnánk, hiszen ahogy korábbi cikkemben is írtam, magától egy szöget nem rak arrébb, de amit már most tud, az nagyon VAN. Nagyon-nagyon. AI, de nagyon!
Őrület, hogy most azon gondolkodom, hogy húsz év praxis után segítségül kellene-e hívnom az MI-t, hogy megírjam ezt az élménybeszámolót. (Egy élménybeszámolót! Érteeed?!) Ugyanakkor nem is csoda egy ilyen nap után…
Végül úgy döntök, hogy a jegyzetek hiányában inkább kútfőből (vagy mi maradt porhanyósra sült agyamból így estére…) írom meg, hiszen a Marketing Amazing szakértői csapatának javaslata az volt, hogy minden idegsejtünkkel az előadásokra koncentráljunk, a jegyzeteket majd úgyis megkapjuk utólag. A töménytelen információt és a kisebbfajta sokkot meg még úgysem dolgoztam fel ehhez…
Sikerült is lekötniük minden szabadon kószáló vegyértékünket, így azért dereng valami, hogy mondjuk most megkérdezhetném valamelyik nyelvi modellt, hogy hogyan is néz ki egy professzionális élménybeszámoló, milyen fejezetekből kell álljon, milyen tartalmi elemeket kell tartalmazzon, stb.
Feldolgozhatnánk a modellel közösen, hogy mi jellemző a The Life Explorers magazin olvasóira – azaz rátok kedves Olvasó! –, hogy meghatározhassuk számotokra mi a leginkább befogadható információ tartalmában, stílusában, hangnemében, terjedelmében, stb. mindabból, ami ma elhangzott. Már persze, ha emlékeznék rá…
MI emlékeznénk. Mármint a mesterséges intelligencia emlékezne. Mindenre. De én csak egy csökevényes agyú medvebocs vagyok hozzá képest. Ez persze nem igaz, de egyik példája annak, hogy miben vagyunk mások.
És a Marketing Amazing szakemberei szerint éppen ezért nem kell félni tőle, hanem ki kell használni ezen rendkívüli képességeit.
Ő 4 másodperc alatt szívja fel azt a tudást, amivel egy 18 éves ember rendelkezik. 135 ezer évig kellene nagyjából egyfolytában olvasnom ahhoz, hogy mindazt a tudást magamba szívjam, amit ő már bezsákolt magának. Amíg ezt leírtam, tovább reménytelenedett a helyzet…
De szerencsére nem is versenyezni kell vele!
A Metropolitan Egyetem pedig többszörösen is stílszerű helyszíne volt ennek az elképesztő (amazing – érteeeed?) napnak. Bocs, hogy duplán sütök el egy poént, a mesterséges intelligenciával ez nyilván nem fordult volna elő!
Vagy mégis! Ugyanis a kimenet a bemeneten múlik. És éppen itt a lényeg! Magyarán az, hogy milyen eredményt kapok a mesterséges intelligenciától, az attól függ, hogy hogyan utasítottam őt a feladata végrehajtására.
Fenti példámban tehát az utasítás tartalmazhatta volna mondjuk, azt, hogy az élménybeszámoló stílusa legyen laza és humoros hangvételű, de kerülje a poénok ismétlését. (Meg persze az ilyen sz@r poénokat)
Valóban nem félni kell tehát tőle, hanem megtanulni professzionálisan utasítani.
No, de térjünk vissza egy percre arra, hogy miért is volt stílszerű helyszín a Metropolitan Egyetem!
Egyrészről azért, mert ahogyan azt Dr. Szeberényi András egyetemi docens előadásából is megtudhattuk, a mesterséges intelligencia az oktatást is vastagon elérte, és a Metropolitan bizony azon haladószellemű (már félek a szavaktól esküszöm!) intézmények közé tartozik, amelyek ezzel aktívan foglalkoznak, ráadásul a Marketing Amazing csapatával együttműködésben is.
Másrészről a Marketing Amazing alapító tulajdonosainak, Németh Gábornak és Vicsai Gábornak az előadásai simán doktorit adtak a kezünkbe, pedig ezt két diplomával a háttérben sem néztem volna ki magamból a mesterséges intelligencia kapcsán.
Magyarán a maguk rendkívül alapos és mély szakmai tudásából elképesztő mennyiségű és minőségű információt adtak át, ráadásul számomra is befogadható szinten és formában, még ha most a *delírium állapotában ugye…
Még egy téveszmém szállt el a mai nap folyamán. Méghozzá az, hogy én már túl öreg vagyok ehhez.
No, nem csupán azért, mert Gábor és Gábor bebizonyította, hogy az esélyek újraelosztásáról van szó a világban
azaz bárki, bármely korosztályból és a világ bármely sarkában képes a mesterséges intelligenciával történő együttműködést professzionálisan elsajátítani, ha van internet-hozzáférése, és egy még nem is feltétlenül túl okos eszköze – hiszen a számítások nem a saját eszközeinken zajlanak
hanem azért is, mert a mai rendezvényen a túlnyomó többséget alkotó negyvenes és ötvenes korosztály mellett a hatvan pluszosok is szép számmal képviseltették magukat. Le a kalappal!
Úgyhogy hölgyeim és uraim, gatyót felkötni és tessenek keresni a Marketing Amazing előadásait és képzéseit!
Aztán meséljenek nekünk is ám! Szeretettel fogadjuk írásaikat itt, a The Life Explorers magazin hasábjain.
U.i: Amúgy a cikk megírásával simán hoztam az MI idejét. Még!
*A delírium az elmeállapot hirtelen kezdődő, általában visszafordítható változása, az agyműködés átfogó zavara, amelyet zavartság és tájékozódási képtelenség jellemez. Delíriumban zavart szenved a tudatállapot, a figyelem és a kognitív működés (emlékezés, információfeldolgozás és ítéletalkotás, valamint elvonatkoztatás)
Ha tetszett a bejegyzés, kérjük iratkozz fel hírlevelünkre és még egy ajándékkal is kedveskedünk neked!